פסיכותרפיה בכפר סבא

במדינת ישראל פועלים אלפים רבים של מטפלים, וביניהם גם פסיכותרפיסטים שיכולים להיות פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים ופסיכיאטרים. בעיקרון, פסיכותרפיה בכפר סבא ובכל מקום אחר היא טיפול רגשי המתמקד בבעיות נפשית, אשר הכלים המשמשים בו הם תקשורת מילולית ובלתי מילולית בין המטפל למטופל. כלומר, היא אינה כוללת מגע גופני או שימוש בתרופות כמו שיטות טיפול אחרות, ומטרתה לרוב להגיע לפתרונן של בעיות שנוצרו עם השנים. יחד עם זאת, בתוך הטווח הנרחב של הגדרת הפסיכותרפיה פועלים מטפלים רבים הנבדלים בסגנונם, בכליהם ובשיטתם. כיצד תמצאו פסיכותרפיסטית בכפר סבא המתאימה לצרכיכם? על כך בשורות הבאות.

קרוב לאזור המגורים

ייתכן שמדובר בהמלצה מובנת מאיליה, אך העובדות מוכיחות אחרת. הנתונים מורים על שיעורי פרישה גבוהים למדי מטיפולי פסיכותרפיה, ואחת הסיבות המרכזיות לכך היא שמדובר במסע הנמשך על פני תקופה ארוכה של חודשים ואף שנים. כלומר, בכל שבוע תגיעו פעם אחת לפחות לפגישה עם הפסיכותרפיסטית, לעיתים כשאתם נרגשים וחפצים להגיע, ולפעמים בהסתייגות ועם לוח זמנים לחוץ. לכן, אחד מכללי האצבע הוא לבחור פסיכותרפיסטית בכפר סבא אם אתם מתגוררים באזור, ולא לאתר בעל מקצוע העובד למשל בצפון – מוכשר ככל שיהיה. זכרו שלהתמדה, למוטיבציה ולנכונות יש תפקיד מרכזי בהצלחת הטיפול, כך שעדיף להקטין היבטים כמו נסיעה ארוכה מאוד העלולים לתרום לנשירה.

האם זו באמת פסיכותרפיה?

עוד נקודה שחשוב להבין, היא שתחום הטיפולים הנפשיים בישראל אינו מוסדר לחלוטין בחוק, והדבר נכון גם לגבי פסיכותרפיה. אמנם, בתחום זה יכולים לעסוק רק פסיכולוגים, או פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מתאימות, אך למרבה הצער עוד רבים אחרים מציעים "פסיכותרפיה" שאיננה הדבר האמיתי. מדובר למשל בבוגרי קורסים או תוכניות השתלמות בפסיכותרפיה גופנית, וכן באנשים אחרים שלמדו חודשים ספורים במכללה מסתורית. מטבע הדברים, הנפש היא הדבר היקר לנו מכל ולא היינו רוצים להפקידה בידיים בלתי מקצועיות. לכן, אל תתביישו ודרשו מהמטפל לספר לכם על תאריו, תעודותיו והכשרתו הספציפית.

האם אתם חשים בנוח?

בסופו דבר, הגורם המרכזי להצלחתו של טיפול הוא הקשר שנוצר בין המטפל למטופל. על איכות הקשר תוכלו לעמוד כמובן לאורך התקופה, אך מוטב לתת לעניין זה תשומת לב מיוחדת בעיקר בהתחלה. לשם כך, עוד לפני שאתם פונים למטפלת מסוימת קראו תכנים ומאמרים שפרסמה באתר האינטרנט שלה ובמקומות אחרים, והתרשמו מגישתה. לאחר מכן, תנו דעתכם על ההרגשה בעת שיחת הטלפון המקדימה עימה, ובוודאי על התחושות במהלך ובסיום הפגישה הראשונה.

עזרה במציאת מטפל

במידה שאתם מעוניינים במידע נוסף על פסיכותרפיה בכפר סבא, או על מטפלים מתחומים אחרים, פנו אל ענת פרי, פסיכולוגית קלינית, ב- 054-4302298.

Top