התקף חרדה טיפול טבעי

Written by on פברואר 27, 2017 in איך להתמודד עם חרדה with 0 Comments

האם ניתן להתמודד עם התקפי חרדה באופן טבעי?

הפרעת חרדה היא תופעה שכיחה למדי, בעיקר בחיים המודרניים. היא גורמת לתחושות קשות של פחד המלוות בסימפטומים גופניים של הזעה, סחרחורת, דופק מואץ, נשימות לא סדירות, ובעיקר, תחושה כללית לא ברורה ומאיימת. היא מופיעה בדרך כלל בעיתוי בלתי צפוי. לרוב, הגורם שמעורר את החרדה נותר עלום, ולכן מותיר את האדם עם תחושה קשה של חוסר אונים. הוא אינו יודע מה יכול לעורר את החרדה שוב. התוצאה היא חשש מתמשך של האדם מפני חזרתה של החרדה, גם לאחר שחלפה, מה שמוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים.

כאמור, הפרעות חרדה לא תמיד חולפות תוך זמן קצר, ובעיקר, יש להן נטייה לחזור. לכן, יש צורך לטפל בהן. הן מופיעות בעוצמות שונות אצל אנשים שונים, ובהתאם, רמת הפגיעה המורגשת בתפקוד היומיומי. דרך מהירה לטפל בחרדות היא באמצעות תרופות, אך יש אנשים שמחפשים דרך להתמודד איתן ללא תרופות, כלומר באופן טבעי.

שיטות טבעיות לטיפול בהתקפי חרדה

ישנן טכניקות רבות להרגעת חרדה, אשר מתרגלות בעיקר נשימה, אשר בעת חרדה מואצת, יחד עם דופק הלב. נשימה עמוקה ואיטית, מביאה עימה תמיד רוגע. העניין הוא, שעל מנת להגיע לשליטה בחרדה, יש לתרגל נשימות, ו/או מדיטציות באופן קבוע ורציף, לאורך זמן.

יש המחפשים פיתרון שינויים תזונתיים. מזונות מסוימים מעלים את רמת המתח (למשל, סוכר), ומזונות אחרים, הם בעלי איכות הרגעתית. רפואת המזרח, מתמחה בשיטות טיפול אלה.

שיטות אלטרנטיביות אחרות, המשתמשות באמצעים טבעיים, כוללות דיקור, איירוודה, שיאצו, אקופונקטורה, הילינג ועוד. בשיטות טיפול אלו, המטפל, באמצעות השיטה הספציפית שלו, משנה את האיזון האנרגטי בין יסודות שונים בגוף, ומביא את הגוף לשינוי הדרגתי, המוביל לתפקוד שונה ורגוע יותר.

טיפולים מסוג זה מתאימים לילדים, שהוריהם אינם מעוניינים להלעיט אותם בתרופות.

טיפול נפשי כשיטה טבעית

דרך נוספת להתמודד עם חרדה באופן טבעי הוא באמצעות טיפול נפשי הניתן על ידי פסיכולוגי/ת קליני/ת. המפגש עם פסיכולוגי/ת קליני/ת חשוב כי הוא מאפשר בראש ובראשונה להכיר את שיטות הטיפול השונות. פסיכולוגי/ת קליני/ת היא בעלת הסמכה מוכרת בתחום של פסיכותרפיה, ומכירה מקרוב את שיטות הטיפול השונות, מה שמאפשר לה להתאים אותן לצרכי המטופלים.

הטיפול הנפשי עוזר להתמודד עם התקפי חרדה באמצעות הקשר הטיפולי שנוצר עם הדמות הטיפולית, בסביבה בטוחה, מרגיעה, ויוצרת אמון. במפגש הטיפולי, המטופל לומד לזהות מהם הגורמים המעוררים את חרדתו. ההיכרות עימם, וביסוס הביטחון שנבנה בסיטואציה הטיפולית, מחזק את האדם, ומאפשר לו לא לחשוש ממצבים, שקודם לכן היוו עבורו גורם מאיים. עצם המפגש מהווה דרך מצוינת לשחרר לחצים מיותרים ולזהות את מוקדי החרדה. המפגש עם פסיכולוגית קלינית מיועד לכל מי שסובל מהפרעות חרדה ולגברים או נשים בטווח רחב של גילאים.

לפרטים נוספים התקשרו-0544302298

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top