טיפול בהתקפי חרדה

Written by on נובמבר 23, 2016 in איך להתמודד עם חרדה with 0 Comments

מרוץ החיים מזמן במהלכו תקופות שונים. חלקן מאושרות ואחרות שאינן נעימות וסימפטיות. מרבית האנשים יודעים ליהנות בתקופות היפות של חייהן וגם יודעים להתגבר על אלו שהינן רעות ולא טובות. רוב רובו של האנשים מסוגל לגייס מתוך עצמו את המשאבים הנפשיים שמסייעים לו להתגבר על אירועים קשים ולא נעימים שהוא חווה. לרובם יש קרובי משפחה וחברים שיכולים לסייע ברמות כאלו ואחרות. אולם יש מקרים בהם הטראומה היא חזקה מדי ואז נוצר הצורך לסיוע של פסיכולוג קליני.

סימפטומים

אנשים חווים התקפי חרדה במצבים שונים. חלקם חברתיים שמופיעים בקרב אנשים מבוגרים, בני נוער ועוד, יש התקפי חרדה לפני בחינות, התקפי חרדה בהריון, או לאחר לידה ועוד. התקפי חרדה מאופיינים בתחושות רגשיות עזות שנובעות מתגובה של מערכת העצבים, והרצון המיידי הינו לברוח מהמקום בו חווה הסובל את החרדה. הסימפטומים הם של רצון להקיא, קוצר נשימה, אובדן שליטה על הגוף ותחושות של רגע לפני עילפון, לפני שיגעון, או, במקרים קיצוניים לפני מוות ועוד.

טיפול

טיפול בהתקפי חרדה נעשה בשני מישורים עיקריים שהאחד הינו באמצעות שיחות נפש שמתבצעות עם הפסיכולוג הקליני. הטיפול השני המשלים נעשה באמצעות מתן תרופות הרגעה מסוגים שונים. השיחות מתקיימות בקליניקה של הפסיכולוג והן נמשכות בפרק זמן שנקבע על ידי המטפל. שיחות אלו מועילות מאוד מאחר והן מחזקות את היכולת של הסובל להתמודד אל מול התקפי החרדות המשפיעות עליו. התרופות פועלות על מערכת העצבים וממתנות את הלחץ שבו שרוי המטופל.

ידע וניסיון

מומלץ לבחור בפסיכולוג קליני בעל ידע וניסיון מצטבר. הוא רכש את המיומנויות שלו במהלך השנים ולאחר טיפולים מורכבים ומוצלחים באנשים שמגיעים מרקע שונה. יש סוגי התקפי חרדה רבים וכאשר אחד כזה מגיע הוא משבש לחלוטין את אורח החיים של הסובל ומקרין גם על משפחתו. לכן, יש צורך לטפל בדחיפות עם תחילת ההתקפים כדי למתן אותם ואף לנסות למנוע אותם בעתיד. פסיכולוג קליני יודע לזהות את מקור הבעיה, בין אם היא גנטית ומשפחתית, ובין אם היא ביולוגית, קוגניטיבית או אחרת. זיהוי הבעיה יסייע לפתרונה בצורה טובה.

אנא צרו קשר באמצעות מייל או באמצעות מספר הטלפון המופיע בו.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top