פסיכולוג פתח תקווה

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

איך בוחרים בין פסיכולוגים בפתח תקווה?

יש לא מעט פסיכולוגים בפתח תקווה ומטבע הדברים אתם מעוניינים לקבל תמיכה מקצועית טובה וראויה. השאלה היא, איזה פסיכולוג בפתח תקווה יכול לספק מענה הולם לצרכיכם? התשובה לכך תלויה במספר היבטים שכדאי לבחון מראש.

שאלת הוותק

כמו בתחומי עיסוק אחרים, גם בטיפול הנפשי יש אנשי מקצוע ותיקים יותר ופחות. יחד עם זאת, המחשבה לפיה רק מטפל ותיק יכול לתת מענה מקצועי מצוין אינה בהכרח נכונה. נכון, פסיכולוגית בפתח תקווה שמאחוריה שנות ניסיון ארוכות התמודדה מן הסתם עם מקרים רבים, לרבות כאלו שהינם בעלי קווי דמיון לשלכם. היא גם הגדילה לאורך הזמן את אוצר הכלים העומד לרשותה, שכללה וחידדה אותם, עברה השתלמויות והשתתפה בכנסים, ומכאן שהניסיון אכן משמעותי. יחד עם זאת, אין בכך לומר שפסיכולוג צעיר יותר, או אפילו מתחיל, אינו ראוי. פסיכולוגים קליניים עוברים הכשרה ארוכה הכוללת לא מעט שנות לימוד והתמחות מעשית במסגרות ציבוריות מוכרות ורציניות, ויוצאים מוכשרים ומוסמכים לעיסוק במקצועם. כמו כן, יש האומרים מטפלים בתחילת דרכם משקיעים יותר בכל מטופל, אך הדבר משתנה כמובן בין בעלי המקצוע.

אם אתם מעוניינים לעבור טיפול אם אשת מקצוע מנוסה וותיקה, תוכלו לפנות אל ענת פרי, פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית, מדריכת פסיכותרפיה ומורה לאנשי מקצוע בבית הספר לפסיכותרפיה של אוניברסיטת תל אביב ובבריאות הנפש צה"ל. ענת פרסמה לאורך השנים טורים בעיתונים הגדולים בארץ ומאמרים בירחון המקצועי הנחשב – "שיחות", וחיברה את הספר "פסיכולוגיה מדוברת" בהוצאת מודן. 

שאלת המיקום

אנו מדברים כאמור על פסיכולוגים בפתח תקווה ולא בכדי. ההנחה היא שאתם מתגוררים באזור המרכז ויכולים להגיע בנסיעה קצרה יחסית אל המטפל. אתם גם בוודאי מכירים את העומסים בכבישים ואת הפקקים שעלולים להפוך נסיעה קצרה במרחק לארוכה בזמן. מה שחשוב לזכור הוא שטיפול נפשי כרוך בהתחייבות מסוימת שלכם, לא כלפי המטפל אלא כלפי עצמכם. לכן, גם אם תבחרו פסיכולוג בפתח תקווה שיש לו מוניטין מצוין וכימיה טובה איתכם, אך כל נסיעה אליו כרוכה בשעה וחצי של עצבים, הדבר יקשה עליכם מאוד לעמוד בהתחייבות. המשמעות היא שאם אתם מתלבטים בין מספר אנשי מקצוע כדאי לתת עדיפות למי שעובד קרוב יחסית למקום מגוריכם, או על הדרך למקום העבודה, כך שהנסיבות הטכניות לא יהוו מכשול בפני עצמן.

שאלה של הרגשה

גם אחרי שבדקתם את הוותק, התמחותו של הפסיכולוג בתחום הרלוונטי עבורכם, העלויות, המיקום וכדומה – אין תחליף להרגשה שלכם בעת הפגישה עימו. נצלו את הפגישה הראשונה וגם את השתיים – שלוש הבאות כדי לחוש את מידת הנוחות והביטחון שלכם, את ההרגשה שעם אדם זה תוכלו באמת לשוחח ולהיפתח, ולעשות עימו כברת דרך. אמנם טיפול נפשי אינו ברית נישואין, כלומר ניתן לסיימו בכל עת שתחפצו, אך לסיום בטרם עת יש השלכות כמו למשל אי רצון להמשיך ולגעת בנושא שעליו עבדתם, חשש מעוד פניה למטפלים אחרים או קושי להתחיל שוב מהתחלה. 

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם ענת פרי, פסיכולוגית קלינית, התקשרו לטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top