פסיכוטרפיסטית תל מונד

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

פסיכוטרפיסט או פסיכוטרפיסטית בתל מונד – במי לבחור?

רבים מבין האנשים שמתחילים לחשוב על פניה לטיפול פסיכולוגי מדמיינים לעצמם סיטואציות בקליניקה: כיצד נראה המקום? האם הוא קליל וצבעוני או שמא רציני ומקצועי? על מה בעצם נדבר? האם אשב מול מטפל גבר או אישה? הסוגיה האחרונה בהחלט נחווית כמשמעותית ובה ידובר להלן.

גבר או אישה – מי טוב יותר?

אז מה עדיף – פסיכוטרפיסט או פסיכוטרפיסטית בתל מונד? התשובה איננה פשוטה. למעשה, אין בספרות המקצועית עדויות התומכות בכך שנשים מטפלות טוב יותר מגברים בדיכאון, בחרדה, באותו המגדר או במגדר השני. גם הגברים אינם "מטפלים טובים יותר" מנשים. מכאן שבאופן עקרוני אין הבדל בין פניה לפסיכוטרפיסט או פסיכוטרפיסטית. יחד עם זאת, יש מספר נקודות שראוי לתת עליהן את הדעת.

תלוי לא מעט במטופל

הבחירה בין מטפל למטפלת תלויה בראש ובראשונה בהעדפות שלכם. לדוגמא, יש נשים שמרגישות כי גבר לא יוכל להבין תסמיני מתח הקשורים להריון ולידה, להיעדר אינטימיות עם בן הזוג, לבעיות מיניות וכדומה. מאידך, יש גברים שיעדיפו לפנות למטפל גבר עקב קושי רגשי להיחשף בפני אישה, ואילו אחרים דווקא יעדיפו מטפלת מפני שהיא מצטיירת כמכילה ותומכת יותר. אכן, קיימים הבדלים בין מטפלים ביכולת ההכלה, במידת האמפתיה ובגישה הטיפולית אך הבדלים אלו אינם קשורים בהכרח להיותם גברים או נשים. לכן, בבואכם לבחור פסיכוטרפיסט שימו לב בעיקר לתחושות הבטן שלכם.

ומה הכי חשוב..

סוגיית מינו של המטפל היא למעשה שאלה של מידת הביטחון והנוחות שלכם בטיפול, שהינה חיונית לחשיפה, היפתחות, התקדמות והתפתחות. יש גורמים רבים שיכולים להשפיע על הנינוחות שלכם ואלו קשורים בעיקר לאופיו של המטפל ולגישתו הטיפולית, כמו גם להכשרתו ולניסיונו במקרים דומים. על כן, בהחלט לגיטימי לשאול את המטפל/ת על נושאים אלו בפגישה הראשונה וכמובן להתרשם מהאווירה שבקליניקה ומהכימיה שלכם עימו לאורך הפגישות.

רוצים לקבל עוד מידע בנושא זה ובתחומים אחרים הקשורים לטיפול? יש לכם התלבטויות או חששות? מעוניינים לקבוע פגישה ראשונה עם פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית האמונה על גישות טיפוליות רבות? אם כן, הינכם מוזמנים ליצור קשר עם ענת פרי בטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top