פסיכוטרפיסטית רעננה

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

איזו פסיכוטרפיסטית ברעננה מומלצת עבורכם?

כאשר פונים לטיפול נפשי מעוניינים מן הסתם לקבל מענה רציני וטוב לסיבות שבגללן פניתם, בין אם מדובר בהפרעה מהותית לתפקוד היומי, ובין אם אתם מעוניינים להעמיק את המודעות העצמית, לגדול ולהתפתח. אין פלא איפה שאנשים שואלים את עצמם איזו פסיכוטרפיסטית ברעננה, בכפר סבא או בהוד השרון תהיה מתאימה להם ולמטרותיהם. להלן התייחסות לשתי סוגיות מרכזיות.

שאלת הניסיון והוותק

נכון, גם פסיכולוגית שזה עתה סיימה את ההתמחות יכולה לספק מענה מקצועי מצוין. יחד עם זאת, כמו בתחומים רבים אחרים גם כאן יכולה להיות משמעות רבה לניסיון ולוותק של המטפל, המעמיק את ידיעותיו ומרחיב את ארגז הכלים העומד לרשותו. כך לדוגמא, ענת פרי הינה פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית ומדריכה בפסיכותרפיה, ומזה שנים משמשת כמורה ומדריכה לאנשי מקצוע בבית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב, ובבריאות הנפש צה"ל. כמו כן, לאורך השנים כתבה טורים בעיתונים המובילים, חיברה את הספר "פסיכולוגיה מדוברת" בהוצאת מודן, ופרסמה מאמרים מקצועיים בירחון המקצועי הנחשב – "שיחות". 

מהי שיטת הטיפול?

ישנם גורמים רבים ושונים שעשויים להשפיע על הטיפול, ואחד מהם הוא התאמתה של הגישה הטיפולית עבורכם. בשדה הפסיכולוגי יש לא מעט גישות כגון פסיכואנליזה, טיפול פסיכו-דינאמי, טיפול אקזיסטנציאליסטי, קוגניטיבי התנהגותי, ועוד. השיטות נבדלות בין היתר במוקדי הטיפול, בדרכי ההתערבות, במספר הפגישות, באופן השיחה עם המטפל ובתגובותיו, ומטבע הדברים יש מי שגישה אחת מתאימה לו יותר והאחרת פחות. ראוי לציין כי הספרות המחקרית מראה שאין הבדל משמעותי בין הגישות השונות מבחינת מידת הצלחתן, שכן הגורם המכריע הוא ככל הנראה הקשר המיטיב עם המטפל, ופחות האופן המסוים שבו הקשר מתקיים. מצד שני, יש להבין כי אלו ממצאים סטטיסטיים בלבד, המראים שבאופן כללי אין הבדל מהותי ביעילות הגישות, אך באופן פרטני בוודאי יכולה להיות התאמה טובה יותר של גישה ספציפית למטופל מסוים.

מכאן אנו לומדים ששני הגורמים המכריעים לגבי השאלה שבכותרת, הם הרמה המקצועית של המטפל, שיטת הטיפול שהוא מציע, וכמובן גם החיבור שלכם איתו.

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם ענת פרי, פסיכולוגית קלינית, התקשרו כעת לטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top