טיפול פסיכולוגי רעננה

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

אצל מי מקבלים טיפול פסיכולוגי ברעננה

ברעננה וסביבתה פועלים לא מעט מטפלים מתחום בריאות הנפש, הנבדלים זה מזה בהכשרתם, בגישתם הטיפולית, בניסיונם ובהיבטים נוספים. המאמר הבא סוקר מספר סוגי מטפלים שאליהם ניתן לפנות ברעננה.

פסיכולוגים קליניים

פסיכולוגים קליניים הם אנשים שסיימו לכל הפחות את התואר השני שלהם שעסק בפסיכולוגיה קלינית, ולא בתחומים אחרים כגון פסיכולוג חינוכי, ארגוני וכדומה. כמו כן, הם סיימו התמחות ארוכה במוסדות טיפוליים מוכרים, כגון בתי חולים ייעודיים ומרפאות אזוריות לבריאות הנפש. שתי הגישות הטיפוליות המרכזיות שלפיהן עובדים כיום פסיכולוגים קליניים בישראל הן הגישה הפסיכו- דינאמית והגישה הקוגניטיבית ביהייביוריסטית, אשר לכל אחת מהן דגשים שונים. מעבר לכך, כל איש מקצוע מביא עימו את הגישות שבהן בחר להתמקד ולהשתלם, כגון פסיכולוג יונגיאני, פסיכואנליטיקאי, גשטאלט והתייחסותי.

ענת פרי היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנוסה ובקיאה במגוון אסכולות טיפוליות. כמו כן, ענת הינה מדריכת פסיכותרפיה וכבר שנים רבות משמשת בתור מורה לאנשי מקצוע במסגרת בריאות הנפש צה"ל ובבית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב. מאחוריה פרסומים רבים של מאמרים בירחונים מקצועיים, טורים בעיתונים המובילים בארץ, וכן הספר "פסיכולוגיה מדוברת" שיצא בהוצאת מודן. 

עובדים סוציאליים

בניגוד לנהוג לחשוב, עובדים סוציאליים אינם עובדים רק במחלקות הרווחה, בבתי אבות ובתי חולים אלא חלקם גם מוסמך להעניק טיפול נפשי שמעבר לתמיכה השוטפת. כך למשל, עובד סוציאלי קליני הוא מי שלאחר שסיים את התואר הראשון המשיך להתמחות בתחום הקליני, ובאופן עקרוני ביכולתו לקבל מטופלים מכל קשת האוכלוסייה והצרכים. יחד עם זאת, התחומים המרכזיים שבהם נהנים העובדים הסוציאליים מפופולאריות יחסית הם טיפול משפחתי וזוגי, בעוד לצורך טיפול פרטני פונים אנשים בעיקר אל פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים.   

מטפלים בהבעה ויצירה

מטפלים בהבעה ויצירה הם מי שסיימו תואר שני בתחומם, או לעיתים הכשרה קצרה יותר, כאשר לימודיהם כללו גם התנסות מעשית אך לרוב ללא התמחות נוספת. מדובר במטפלים באומנות, ביבליותרפיסטים, דרמה-תרפיסטים, דאנס-תרפיסטים וכדומה, שגם הם יכולים עקרונית לטפל בכל קשת הבעיות הנפשיות. יחד עם זאת, במקרים רבים מתמקדים אנשי טיפול אלו בגילאים צעירים יותר, דהיינו ילדים ונוער.

פסיכיאטרים ברעננה

על פי רוב פסיכיאטרים אינם מקבלים מטופלים לתהליך הכולל פגישות שבועיות שוטפות. מדובר ברופאים שהתמחו בתחום בריאות הנפש והם היחידים מבין אנשי הטיפול שהוזכרו לעיל שהינם בעלי הסמכה לרשום תרופות. על כן, הם בעלי תפקיד מרכזי בכל הקשור להתערבות רפואית בקשיים נפשיים, ועוסקים בעיקר באבחונים ובפגישות מעקב מעת לעת עם מטופלים.

לפרטים נוספים על טיפול פסיכולוגי ברעננה ולקביעת פגישה ראשונה עם הפסיכולוגית הקלינית ענת פרי, התקשרו כעת לטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top