פסיכוטרפיסטית ברמת גן

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

פסיכוטרפיסטית ברמת גן לעבודה עם הורים למתבגרים

ככל שהילדים הולכים וגדלים כך הם עומדים יותר ברשות עצמם, ולכאורה אתם יכולים לנשום לרווחה, להפסיק לדאוג לכל צעד ושעל, והם הרי מסוגלים להתלבש בעצמם, להכין לעצמם ארוחות, לנסוע לבד בתחבורה הציבוריות ולהפגין עוד היבטים רבים של מסוגלות ועצמאות. ואולם, דווקא כשחשבתם שאפשר קצת לנוח מופיע גיל ההתבגרות ומאתגר אתכם שוב, שלא לומר מכה אתכם חזק, ומציב שורה ארוכה של אתגרים חדשים. על מנת להתמודד עימם בהצלחה ולמנוע משברים, ובוודאי אם כבר קיים משבר של ממש, כדאי לפנות אל פסיכוטרפיסטית ברמת גן, בכפר סבא או בעיר אחרת הסמוכה לאזור מגוריכם כדי לקבל תמיכה מקצועית.

אתגרים שונים של גיל ההתבגרות

קצרה היריעה מלתאר את מכלול האתגרים שעשויים לצוץ בגילאים אלו, וממילא הם מקבלים תוכן שונה בין כל נער ונער בהתאם לאופיים, לסביבתם התרבותית, החינוכית והדתית, למשפחה בה הם גדלו ועוד. יחד עם זאת, ניתן להצביע על מספר היבטים שמהווים חלק מדאגותיהם של מרבית ההורים למתבגרים.

כך למשל, רבים מבני הנוער מפגינים מצבי רוח המשתנים בקיצוניות יחסית ונוטים להגיב באופן שנראה מוגזם גם להערות קטנות. לכך אחראיים בין היתר שינויים פיזיולוגיים והורמונאליים, אך לא רק. בתקופה זו אחד היעדים הבולטים של ההתפתחות הוא השגת עצמאות, כלומר להרגיש ולהראות לעצמי ולסביבה שאני מסוגל ויכול לבד. אחד הנדבכים של העצמאות הוא גיבוש תפיסת עולם ייחודית ואישית, או לפחות "משחק" עם תפיסות עולם משתנות. מכיוון שאמורה זו להיות תפיסה נבדלת ועצמאית עליה להיות שונה מזו של עולם המבוגרים, ובעיקר של ההורים. מכאן קצרה הדרך להתנהגויות שאינן בהתאם לכללים המקובלים בבית, וגם לויכוחים רבים, כאשר כל הערה מצד ההורים (בעלת כוונות טובות ככל שתהיה), נתפסת כניסיון לאיים על העצמאות המתגבשת. לא פעם גולשים הויכוחים במהירות להאשמות כעוסות, "שבירת כלים", טריקת דלתות וצעקות רמות, אליהן נשאב גם ההורה או לפחות מוצא את עצמו מבולבל וחסר אונים למול ההתדרדרות המהירה.

אגב, באופן פרדוכסאלי, עקב הצורך להרגיש שייכות מאמצים בני הנוער תפיסות רווחות בקרב בני גילם, דבר הסותר לכאורה את שאיפת הנבדלות, ולא פעם מדובר בתפיסות ודרכי התנהגות בלתי מועילות ובלתי מקובלות בבית. זהו רק פרדוכס אחד "קטן" שיש לגשת אליו ברגישות, בהבנה אך גם עם סמכות ותוך הצבת גבולות ברורה.

למידע נוסף על עבודה עם הורים למתבגרים ולקביעת פגישה עם ענת פרי, פסיכולוגית קלינית, התקשרו לטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top