פסיכוטרפיסטית הוד השרון

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

פסיכוטרפיסטית בהוד השרון לטיפול בחרדה

לא מעט אנשים סובלים מחרדות. למעשה, מדובר בתופעה שכיחה בהרבה ממה שנהוג לחשוב. יחד עם זאת, אין בכך על מנת להמעיט בתסמינים ובקשיים הנלווים של החרדה, העלולה להביא אנשים כדי שיתוק ועצירת החיים. פנייה אל פסיכוטרפיסטית בהוד השרון עשויה בהחלט להקל עליכם ולסייע בהשגת רווחה פנימית, בהתמודדות עם החרדה והמשך המימוש העצמי.

סוגים שונים של חרדות

ספרי ההדרכה הפסיכיאטריים מגדירים סוגים שונים של חרדות בהתאם לתסמיניהן. כך למשל, ישנן חרדות ספציפיות כמו חרדה מטיסות, מגבהים, מעכבישים, ממעליות וכדומה, ולצידן יש חרדות נרחבות יותר כמו חרדה חברתית, חרדה ממקומות סגורים או פתוחים, וכן חרדה כללית המקיפה למעשה את מרבית היבטי החיים. כמו כן, ישנן דרגות שונות של חומרה לחרדה החל בתחושה קשה אך ניתנת להכלה ועד להתקף חרדה מלא שבו מרגיש האדם כמי שעומד למות או חווה התקף לב. הטיפול בבעיות אלו יכול להיעשות על ידי פסיכוטרפיסטית בהוד השרון, בכפר סבא, רעננה או כל עיר אחרת הסמוכה לאזור מגוריכם.

דפוסים שכיחים בהתמודדות של אנשים הסובלים מחרדה

באופן כללי, שתי הדרכים המרכזיות להתמודדות עם חרדות הן טקסים והימנעות. בטקסים הכוונה היא למשל לניקיונות שוטפים ומוגזמים של הבית, נעילת הדלת מספר רב של פעמים, וכדומה. מטרתן של פעולות אלו היא להביא להקלה מהמחשבות שנלוות או מעוררות את החרדה, אך יעילותן אינה כה טובה, הן אינן פותרות את הבעיה העיקרית ואף מהוות בעיה קשה בפני עצמן. הדרך המרכזית השנייה להתמודדות עם חרדה היא כאמור הימנעות, וזו לכאורה דרך פעולה פשוטה מאוד: פשוט לא להגיע לפגישת העבודה המאיימת, לא לדבר עם הבוס, לא לפנות לנשים, לא לטוס, לא להגיע למפגשים חברתיים, לא ללכת למקומות הומי אדם, ובכלל – לא לצאת מהבית. ניתן להבין שדרך התמודדות זו יוצרת בעיה קשה לא פחות מהחרדה, שכן פעמים רבות היא "תוקעת" את החיים ולא מאפשרת להתקדם, ליהנות ולממש את הכישורים.

פסיכוטרפיסטית בהוד השרון העוסקת בחרדה יכולה בהחלט לסייע, הן עם ההתנהגויות הנלוות והן עם החרדה עצמה. לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה ראשונה עם הפסיכולוגית הקלינית ענת פרי, התקשרו טלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top