טיפול פסיכולוגי תל מונד

Written by on אוקטובר 15, 2017 in שונות with 0 Comments

טיפול פסיכולוגי בתל מונד בגישות שונות

אם אתם שוקלים לעבור טיפול פסיכולוגי בתל מונד, רעננה, הוד השרון או ערי הסביבה, חשוב שתדעו שקיימות גישות טיפוליות שונות. מדובר בגישות הנשענות על תיאוריות שפותחו לאורך השנים וכן על טכניקות הנובעות מהן, ועשויים להיות הבדלים מהותיים בין האחת לשנייה.

כמה מילים על תחילת הפסיכולוגיה

הפסיכולוגיה המודרנית החלה את דרכה אי שם בתחילת המאה ה- 20 וסוף המאה ה- 19 עם זיגמונד פרויד, ששאב את השראתו בעיקר מעולם הרפואה. גישתו הטיפולית נקראה פסיכואנליזה ובה הושם הדגש על היותו של המטפל אובייקטיבי וניטראלי לחלוטין, כאשר תפקידו רק לשקף כמו מראה את השלכותיו ורגשותיו של המטופל. בתוך כך, המטרה הייתה להגיע אל רבדים עמוקים יותר בנפש שבהם מצויים קונפליקטים, להבחין בשגיאות הבלתי רציונאליות ומכאן דרך תובנה לתקנן ולהגיע לרווחה פנימית טובה יותר. לאורך השנים שוכללה גישה זו על ידי מטפלים רבים וחלקים מסוימים בה אף נזנחו, כך שאחרי כ- 100 שנים הפסיכואנליזה שונה למדי מזו של תחילת הדרך.

ענפים רבים נוספים

מהפסיכואנליזה יצאו מספר ענפים וגישות מקבילות, ובנוסף פותחו עוד טכניקות שאינן קשורות במישרין לגישה זו. דוגמאות בולטות לכך הן הגישה הקוגניטיבית – התנהגותית, פסיכולוגיה הומאניסטית והגשטאלט, ולמעשה ישנן עוד גישות רבות כמו פסיכולוגיה בודהיסטית או התייחסותית. באופן כללי ניתן לומר כי מטפלים נוטים להתמקד בתחילת דרכם בזרם מרכזי מסוים ולאמץ על הדרך עוד גישות שמדברות אל ליבם. כאמור, לעיתים מדובר בהבדלים מהותיים, כמו זה שבין פסיכולוג קוגנטיבי-התנהגותי המתמקד יותר בתפיסות, דרכי חשיבה והתנהגות, ובין פסיכולוג דינאמי ששם את הדגש יותר על תכנים בלתי מודעים. כמו כן, ישנן גישות שבהן התהליך הטיפולי יותר ממוקד בנושא ספציפי ונפרש על פני מספר שבועות או חודשים בודדים, ואילו אחרות יכולות להימשך על פני שנים ואף לכלול יותר מפגישה שבועית אחת.

לכן, לפני שאתם בוחרים טיפול פסיכולוגי בתל מונד כדאי להכין שיעורי בית, לקרוא כמה מאמרים בנושא ולהבין איזו גישה ומטפל הם המתאימים עבורכם. למידע נוסף בנושא לקביעת פגישה עם ענת פרי, פסיכולוגית קלינית, התקשרו לטלפון 054-4302298.

הירשם

אם נהנית ממאמר זה, הירשם עכשיו כדי לקבל מאמרים נוספים

Subscribe via RSS Feed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top